Aktualne projekty unijne
Cyfryzacja procesów biznesowych i produkcyjnych poprzez zakup inteligentnej linii produkcyjnej oraz stworzenie autorskiej platformy cyfrowej integrującej istniejące systemy.
W związku z ubieganiem się o dofinansowania przez firmę EKO-VIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) Spółka rozpoczęła przyjmowanie ofert na nabycie kompletnej inteligentnej linii produkcyjnej wraz z oprogramowaniem sterującym do produkcji puszek aluminiowych tzw. (body) o pojemności 250 ml
Dokumenty do pobrania:
Wykaz podstawowych części zamiennych
Doprecyzowanie zapytania ofertowego
Formularz ofertowy obowiązujący
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
Wdrożenie innowacji procesowej w zakresie ograniczenia rozwoju biofilmów w linii rozlewnicze
Nazwa Beneficjenta: EKO-VIT Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością
Tytuł projektu: „Wdrożenie innowacji procesowej w zakresie ograniczenia rozwoju biofilmów w linii rozlewniczej”
Cel projektu: Celem projektu jest wdrożenie innowacji procesowej dzięki której uruchomiona zostanie produkcja nowych napojów funkcjonalnych w tym napojów z dodatkiem wody kokosowej bądź napojów silnie wzbogaconych w minerały (magnez, wapń). Wdrożenie innowacji procesowej jest odpowiedzią na bieżące potrzeby zarówno samego Wnioskodawcy jak i jego klientów.
Planowane efekty: Planowanym efektem jest wdrożenie do produkcji nowych funkcjonalnych napojów bezalkoholowych z tzw. grupy wysokiego/ podwyższonego ryzyka niestabilności mikrobiologicznej, czyli:
- - napoje wzbogacane w Mg2+, Ca2+, inne minerały - które mają pH zbliżone do 4,5 (np. napój z dodatkiem wody kokosowej),
- - napoje na bazie składników , które niosą duży ładunek mikrobiologiczny i także pH w pobliżu i powyżej 4,0,
- - napoje z różnymi egzotycznymi dodatkami (m.in. z Azji i Afryki) w formie skoncentrowanej, bogate w sok.
Napoje takie wymagają dostosowania technologii umożliwiając utrzymanie higieny produkcji i bezpieczeństwa mikrobiologicznego środowiska.
Wartość projektu (całkowita): 7 634 250,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 3 435 412,50 PLN